Отримання компенсації від держави в разі загибелі цивільного чоловіка.

Майже мільйон військових понад рік боронять Україну від російських окупантів. Шкода, але багато і багато з них – ціною власного життя і здоров*я.

Урядом — Постановою КМУ №168 від 28 лютого визначено, що члени сім’ї військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час воєнного стану, мають право на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 15 млн грн.

Хоча ця допомога гарантована державою, тим людям, які пережили трагедію, нерідко доводиться її виборювати у судових інстанціях.

Рішення про призначення таких виплат ухвалює комісія, яка діє при Міноборони з 2014 року. Вона в 30-денний строк зобов’язана розглянути документи родича та прийняти рішення про призначення такої допомоги.

Виникає питання що ж робити цивільній дружині, шлюб з якою не був зареєстрований належним чином.

Висновок тут один, оскільки шлюб не був укладений належним чином, відмова на цій стадії є законною.

Так що ж робити жінкам, які потрапили в аналогічну ситуацію ?

Протягом останнього року практика в цих питаннях ішла різними шляхами… І на початку 2023 року Верховний суд визначився з єдиним підходом до розгляду аналогічних справ.

Так суд вказав, що дана категорія справ не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, це в корні міняє уявлення яким чином захищати свої права.

Як зазначив ВС, вимоги заявниці пов`язані з доведенням наявності підстав для визнання (підтвердження) за нею певного соціально-правового статусу, не пов`язаного з будь-якими цивільними права та обов`язками, їх виникненням, існуванням та припиненням. Відповідно, за своїм предметом та можливими правовими наслідками такі вимоги пов`язані з публічно-правовими відносинами заявниці з державою, а отже, не підлягають вирішенню у порядку цивільного судочинства.

Безумовно, відхід до розв*язання цієї проблеми полягає в доказовій базі (документи тощо). Такими документами можуть бути, наприклад, договір оренди житла або договір про спільне проживання, в якому зазначені імена та адреса проживання обох осіб. Також можуть бути використані рахунки за комунальні послуги, які містять інформацію про імена та адресу проживання, докази ведення спільного бюджету та ін.

Однак, жодна грошова компенсація не поверне загиблих героїв, проте за неї все одно необхідно боротися всіма доступними засобами, адже це прояв справедливості та поваги держави до своїх захисників і їх сімей.

Якщо вам необхідно звернутися до суду або іншої державної організації з цим питанням, то можна також звернутися до адвоката або юриста для отримання додаткової допомоги.

Ми готові Вам допомогти в цій важкій ситуації.

Добавить комментарий