Ротація військовослужбовців

В нашій країні рік вже триває війна проти російських собак-окупантів. Багато героїв захищають наші землі від початку повномасштабного вторгнення.

Що ж таке ротація в армії

«Ротація» – це регулярна заміна особового складу, що виконує бойові завдання на фронті, інших військовослужбовців.

Ця дія необхідна для того, щоб бійці могли відновитися фізично та психологічно, оскільки це безпосередньо впливає на ефективність та мотивацію особового складу.

«Ротація» в Україні: хто відповідає за зміну армії

Ротацію в Україні не зафіксовано в юридичних документах. Усі дані про порядок проведення процедури є закритими, їх не можна знайти у відкритому доступі.

Так, у деяких пунктах указу президента «Про статус проходження громадянами України військової служби до ЗСУ» зазначено, що військовослужбовців може бути відправлено у відрядження з метою проходження військової служби у складі військових частин, які беруть участь у проведенні бойових дій.

Рішення про такі відрядження приймають командири військових частин чи старші командири. Бійцям видаються відповідні посвідчення особи.

Памятайте, нижчий командир не може здійснювати переміщення військових, якщо це суперечить планам командування та/або законам України.

«Терміни ротації» в Україні встановлює командування ЗСУ. Для більш детальної інформації військовослужбовець повинен самостійно звернутися до командування.

Як довго мобілізовані можуть перебувати на службі

Основна проблема в ротації — механічна заміна на передовій одного підрозділу на інший в нинішніх умовах неможлива через різний рівень боєздатності українських військових формувань.

Така мобілізована величезна армія надходить на службу до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію. Це максимальний термін перебування на військовій службі під час воєнного стану. І навіть дії контрактів, які були укладені до початку війни, також зупиняють свою дію під час такого стану.

Переміщення армії

Вони завжди використовують такий термін «ротація» для процедури перекладу армії з просунутого рівня. Є така річ, як «не рухайся». Якщо дії армії не суперечать планам командування, процедура може бути застосована у таких випадках:

* Переміщення в положення.

* Переїжджайте за станом здоров’я або за сімейними обставинами.

• Діяти безпосередньо в організаційно-правових відносинах залежно від перебування з близькими.

• Переміщення жінок-військовослужбовців «при надії» на посади з меншим обсягом роботи за їх клопотанням та перевезення жінок з дітьми віком до трьох років за їх клопотанням, якщо вони не можуть виконувати свої обов’язки на своїх посадах.

* У разі заміни у військових частинах, які виконують завдання у зонах військових дій.

* Переїзд з одного призовника до іншого на нове місце військової служби у разі, якщо військовослужбовець, покараний у вигляді обмеження по службі, не може залишатися на посаді, пов’язаній з управлінням підлеглими.

У разі потреби проходження психологічної, медико-психологічної реабілітації, військовослужбовці повинні бути направлені у відрядження самостійно або у складі військового підрозділу (команди) (п. 145 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

Якщо ти отримав неправомірну відмову, таке рішення можна оскаржити до суду або вищому органу і не треба боятись, ми не на строковій службі”- прокоментував адвокат Долгов Антон (учасник цієї війни-УБД)

Свято для військових

У грудні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон № 2822-IX, який регулює надання солдатам щорічної відпустки під час воєнного стану. Тепер воїни можуть взяти частину своєї основної відпустки, яка може тривати не більше 10 календарних днів.

Ці десять днів не включають строк, необхідний для поїздки до місця відпочинку та назад у межах України, але не більше двох днів в одному напрямку.

Основні висновки

Ротація військовослужбовців є важливим процесом для забезпечення безпеки та здоров’я військовослужбовців під час тривалих операцій. Якщо ви є військовослужбовцем і хочете добитися ротації, я рекомендую наступні кроки:

Зв’яжіться з вашим командиром або начальством та обговоріть вашу ситуацію. Розкажіть їм про свій стан здоров’я, тривалість служби та про те, які труднощі ви відчуваєте.

Попросіть офіційно про ротацію.

Зверніться до військового медичного центру, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям. Вони можуть допомогти оцінити ваш стан здоров’я та дати рекомендації щодо ротації.

Зв’яжіться з вашою родиною та розкажіть їм про свої проблеми. Можливо, вони зможуть звернутися до офіційних органів, таких як урядові агентства або члени парламенту, щоб допомогти вам добитися ротації.

Скористайтеся правом на скаргу, якщо ви вважаєте, що ваше право на ротацію було порушено. У багатьох арміях є механізми подання скарг, які можуть допомогти захистити ваші права, в Україні створені гарячі лінії, куди можна звернутись одним телефонним дзвінком.

У будь-якому випадку, я рекомендую вам звертатися до офіційних та легальних способів вирішення проблеми та уникати незаконних дій, які можуть зашкодити вам та оточуючим.

Слава Україні.

Добавить комментарий